недела, 22. мај 2022. Вести денес: 83
home Познати

ФОТО: Таа е атрактивна Бразилка, а тој згоден Србин, нивната врска побива многу предрасуди

Данило патувал од една до друга страна на светот, а убавицата ја запознал кога поради работни обврски ја посетил Индија. Врската ја започнаа во 2015-та година.
ФОТО: Таа е атрактивна Бразилка, а тој згоден Србин, нивната врска побива многу предрасуди

„Убавина на квадрат“- така го опишуваат луѓето овој пар.

Атрактивната Памела Родригез е од Бразил, а Данило е Србин. Освен што ги спојува љубовта и провокативниот изглед, тие двајца споделуваат и нешто друго, односно професијата.

Двејцата работат како модели, а Данило дополнително е и фотограф.

Овој београѓанин работи како модел ширум светот веќе 8 години, а се наоѓа на насловните страни од повеќе магазини.

Работата го доведе и до љубовта на неговиот живот. Две години му биле потребни да го освои срцето на Памела.

Данило патувал од една до друга страна на светот, а убавицата ја запознал кога поради работни обврски ја посетил Индија. Врската ја започнаа во 2015-та година.

Сега заедно работат, патуваат низ омилените метрополи и уживаат во своите емоции.

Љубовта на далечина успева, а сите предрасуди се залудни. Тоа е она што го докажува овој пар.

?‍?‍?‍?

A post shared by DANILO ANDJUS (@dandjus) on

#wedding ????

A post shared by DANILO ANDJUS (@dandjus) on

Коронавирус