понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Таа беше големата љубов на диџеј Авичи кој почина вчера

ФОТО: Таа беше големата љубов на диџеј Авичи кој почина вчера

Нејзиното име е Тереза Качерова, доаѓа од Чешка и му била девојка на славниот диџеј Авичи кој почина вчера, на 28-годишна возраст.

Тереза е 25-годишна манекенка. Последните неколку години таа пробала да се пробие како актерка во Холивуд и се појавила во неколку филмови и серии во помали улоги покрај Марк Волберг и Двејн Џонсон.

Après-ski. Sports bra: @lululemon

A post shared by Tereza Kačerová (@terezakacerova) on

Нејзиниот Инстаграм профил е преплавен со изјави на сочувство кои пристигнуваат од целиот свет.

Иако се труделе да ја држат својата врска подалеку од јавноста, Авичи и Тереза сепак го привлекле вниманието на медиумите кога упорните обожаватели на Редит откриле дека тие двајца се забавуваат.

Après-ski. Sports bra: @lululemon

A post shared by Tereza Kačerová (@terezakacerova) on

Инстаграм профилот на Тереза е преполн со нејзини фотографии и фотографии од нејзиниот син Лук, но честопати се појавувала и по некоја фотографија која јасно укажувала дека манекенката е во врска со славниот диџеј, како онаа на која таа го нарекла “свој маж”.

Коронавирус