недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 26
home Познати

ФОТО: Сораја се огласи за првпат по исчезнувањето, откри каде се наоѓа

ФОТО: Сораја се огласи за првпат по исчезнувањето, откри каде се наоѓа

Старлетата Сораја Вучелиќ деновиве е повторно актуелна во медиумите откако и беше забранет влез во Србија и беше депортирана во Црна Гора, а потоа исчезна.

Речиси една недела никој не знаеше каде се наоѓа Сораја и што се случува со неа, но таа најпосле се огласи на социјалните мрежи.

Ако се суди по објавените фотографии, додека обожавателите се грижеа за неа, таа ужива во Калифорнија.

Не е познато што прави и колку ќе се задржи во Палм Спринг, Калифорнија, но судејќи по фотографии старлетата ужива во сонцето.

Коронавирус