четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 184
home Познати

ФОТО: Сопругите на Меси и Роналдо практикуваат спорт

ФОТО: Сопругите на Меси и Роналдо практикуваат спорт

Антонела Рокуцо, сопругата на Лионел Меси, почна да тренира бокс.

На својот инстаграм таа постираше фотографија од подготовките за тренинг, која набрзина собра над милион лајкови.

 

View this post on Instagram

 

???

A post shared by Antonela Roccuzzo (@antonelaroccuzzo) on

Меѓу тие што ја лајкнаа фотографијата на Антонела Рокуцо е и Џорџина Родригез, девојката на Кристијано Роналдо, која исто така се бави со спорт и често постира фотографии од разни тренинзи.

 

View this post on Instagram

 

Cuando te permites lo que mereces, atraes lo que necesitas. ?Buen día ? @aloyoga ?

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

извор: dribling.mk

Коронавирус