четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 182
home Познати

ФОТО: Сопругата на српскиот пејач го доеше бебето во емисија во живо

ФОТО: Сопругата на српскиот пејач го доеше бебето во емисија во живо

Бојана Баровиќ вчера гостуваше во емисијата „Утро со Наташа,” на Прва ТВ. Водителката Наташа Миљковиќ, со убавата жена на пејачот Никола Роквиќ разговараше само еден месец откако таа се породи.

И додека течеше разговорот, наеднаш се слушна тивкиот плач на малиот Симеон и Бојана покажа колку е грижлива мајка која не го остава по ниту една цена своето бебе гладно, па таа го зеде бебето в раце и за прв пат во Србија, а веројатно и во регионот во програма во живо доеше бебе.

„Тој е тука со мама. Јас не се двојам од него. Се’ уште го дојам, тој е премногу мал. Бебето избира каде, а не јас. Јас сум мајка која не го остави своето дете, бидејќи мислам дека е многу важно за нас да бидеме со нив и да им го дадеме она што им е потребно, а во моментов најважно за него е доењето“ – објаснила Бојана, која дошла во студиото и нејзината мајка, која го чувала Симеон зад камерата.

Коронавирус