недела, 22. мај 2022. Вести денес: 97
home Познати

ФОТО: Сите се сеќаваат на детето од „Монтевидео“- малото момче денес порасна и изгледа вака, а еве и со што се занимава

ФОТО: Сите се сеќаваат на детето од „Монтевидео“- малото момче денес порасна и изгледа вака, а еве и со што се занимава

Иако е се уште млад Предраг Васиќ има тринаесет годишна актерска кариера, а гледачите го засакаа од филмот „Монтевидео“ и нема човек што не се сеќава на неговиот лик.

Актерот во моментов глуми во популарна серија во Србија, а гледачите го обожуваат неговиот лик кој го паметат од одамна.

Во моментов тој е трета година на факултетот за драмски уметности во Белград, а е љубител на спортот.

Во слободно време игра кошарка, фудбал и ФИФА.

Роден е 1997 година и се прослави со филмот „Монтевидео“.

Коронавирус