понеделник, 19. август 2019. Вести денес: 8
home Познати

ФОТО: Сите пред 10, тој пред 25 години – вака изгледаше Џамбазов во младоста

ФОТО: Сите пред 10, тој пред 25 години – вака изгледаше Џамбазов во младоста

Тој е актер, пејач, водител, шоумен со кој Македонија се гордее.

Нашата најголема легенда очигледно е во тренд со светската мода, па го прифати предизвикот кој стана вирален хит.

Џамбазов кој периодов беше актуелен со „Преспав”, покажа на Инстаграм како изгледал во младоста, но наместо „10yearschalenge“, актерот покажа слика од пред 25 години, погледнете.