петок, 30. септември 2022. Вести денес: 150
home Познати

ФОТО: Сите ја знаеме Северина, а еве ја нејзината сестра новинарка

Маријана е дипломиран новинар, среќно мажена, а премногу врзана за Александар, синот на Северина.
ФОТО: Сите ја знаеме Северина, а еве ја нејзината сестра новинарка

За најпознатата хрватска ѕвезда Северина Вучковиќ, сите имаат слушнато.

Со отворањето на профилите на друштвените мрежи, можеме да дознаеме многу повеќе за славните личности.

Северина е родена во скромно семејство и има две постари сестри. Една од нив е Маријана Вучковиќ-Поповиќ, која веќе долго живее и работи во Белград.

Маријана е дипломиран новинар, среќно мажена, а премногу врзана за Александар, синот на Северина.

Погледнете и одлучете дали си личат:

Најнови вести

Коронавирус