петок, 30. јули 2021. Вести денес: 158
home Познати

ФОТО: Шеф Марк од „Брза кујна“ не ја крие среќата – Кажавме „ДА“

ФОТО: Шеф Марк од „Брза кујна“ не ја крие среќата  –  Кажавме „ДА“

Познатиот шеф од шоуто „Брза кујна“ викендов стапи во брак со својата долгогодишна партнерка Василка.

Свечената церемонија на која присуствуваа нивните блиски роднини и пријатели, се одржа во една скопска винарија, а шеф Марк денеска објави како се чувствува.

Во новата објава на Фејсбук Марк напиша дека среќата и љубовта ја споделиле со најблиските.

 

На социјалните мрежи викендов се појави видео на кое се гледа како со зурли и тапани се слави и весели. Повеќе за тоа ТУКА.

Коронавирус