среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 8
home Познати

ФОТО: Шабани последен пат била видена со актерот кој се уби – биле заедно, па дознала дека е верен

ФОТО: Шабани последен пат била видена со актерот кој се уби – биле заедно, па дознала дека е верен

Светот и Македонија се потресени од веста за смртта на исчезнатата студентка по глума, Адеа Шабани, по која полицијата во САД трагаше со месеци.

Американските медиуми кои со внимателност го следеа случајот, јавуваат дека Адеа последен пат била видена во лифтот во зградата кај што живеела , заедно со актерот Споц кој се самоуби викендов пукајќи си во глава.

25-годишната Адеа и Крис се запознале на академијата за глума „Стела Адлер“ каде што студирале и двајцата. Биле заедно додека не дознала дека има вереница.

Засега тој е осомничен откако таа беше пронајдена во гроб.