вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Познати

ФОТО: Северина пристигна во Охрид, но од авион призна голема тајна на која никој Македонец нема да остане рамнодушен

ФОТО: Северина пристигна во Охрид, но од авион призна голема тајна на која никој Македонец нема да остане рамнодушен

Познатата хрватска пејачка Северина попладнево пристигна во Охрид каде што вечерва има закажан концерт на стадионот „Билјанини извори“.

Пејачката пристигна со приватен авион заедно со својот сопруг Игор Којиќ на аеродромот во Охрид.

Северина пред самото слетување во Охрид, над Охридското езеро сними видео во кое им порача на своите фанови дека едвај чека да следа во Охрид.

-Го прошетав целиот свет, сум била и во Њујорк и во Мадрид, но едвај чекам вечерва да бидам во Охрид, порача пејачката во своето „стори“ на Инстаграм.

Коронавирус