сабота, 15. август 2020. Вести денес: 38
home Познати

ФОТО: Се случи и тоа- кралицата Елизабета го запозна Арчи, посебен момент во палатата

ФОТО: Се случи и тоа- кралицата Елизабета го запозна Арчи, посебен момент во палатата

Меган Маркл и принцот Хари добија син кој го крстија Арчи Харисон Маунтбатен Виндзор. Откако го претставија во јавноста 2 недели по раѓањето, следната која се фотографираше со преслаткото момче беше кралицата Елизабета, која не го криела воодушевувањето.

Кралицата заедно со мајката на војвотката од Сасекс, го запозна Арчи во одаите на Кралската палата, а широката насмевка на нејзиното лице зборува колку бебето ја воодушевило. За нејзината реакција и понатаму се зборува со оглед на тоа дека фотографијата од палатата веднаш стана вирална.

 

View this post on Instagram

 

My fav picture of the new arrival ! #archieharrisonmountbattenwindsor #england🇬🇧 what a wonderful world this could be …

A post shared by Boris Becker (@borisbeckerofficial) on

Коронавирус