среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 106
home Познати

ФОТО: Се сеќавате на Џеврие од „Кога лисјата паѓаат“, без марама нема да ја познаете

ФОТО: Се сеќавате на Џеврие од „Кога лисјата паѓаат“, без марама нема да ја познаете

Турската серија „Кога лисјата паѓаат“ ја следеа голем број гледачи ширум Балканот, а актерката Ѓулер Октен беше една од најзабавните.

Таа ја имаше улогата на лошата свекрва Џеврие. Денес има 76 години, а беше дел од актерката екипа на голем број филмови и серии.

Улогата на Џеврие и донесе голема популарност во Турција, но и регионот.

Сепак во приватниот живот таа изгледа многу поинаку.

 

Коронавирус