четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 198
home Познати

ФОТО: Се претставува како најдобра девојка на светот, но поранешниот сопруг го тврди спротивното

ФОТО: Се претставува како најдобра девојка на светот, но поранешниот сопруг го тврди спротивното

За кралската венчавка која ќе се случи следниот месец речиси и да зборува целиот свет, но јавноста како да е жедна и гладна секојдневно да дознава нови детали од приватниот живот на идната принцеза Меган Маркл.

Откако светот ги виде нејзините топлес фотографии, британските медиуми сега објавуваат и детали од нејзиниот претходен брак.

Како што пишуваат тие, Меган од секогаш сакала да стане славна, а сонот и се остварил во 2011 година кога се омажила за холивудскиот продуцент Тревор Енгелсон.

Па веднаш потоа ја доби и улогата во серијата „Suits“, а две години подоцна му стави крај на бракот испраќајќи му ја бурмата на поранешниот сопруг по пошта.

Медиумите пишуваат и дека таа немала да стане славна доколку не била во брак со продуцентот, а тие додаваат и дека продуцентот знаел дека тие ќе се разведат бидејќи таа во Торонто со себе понела многу лични работи отколку што и останаа во домот во Лос Анџелес.

Начинот на кој го оставила својот сопруг е спротивен од тоа што го изгради во медиумите откако започна да се забавува со Хари, завршуваат британските медиуми цитирајќи го поранешниот нејзин сопруг.

Коронавирус