среда, 8. декември 2021. Вести денес: 28
home Познати

ФОТО: Се породи сопругата на познатиот српски пејач- на синот му го дадоа ова име

ФОТО: Се породи сопругата на познатиот српски пејач- на синот му го дадоа ова име

Српскиот пејач Никола Роквиќ и неговата сопруга Бојана Баровиќ по вторпат станаа родители.

На новордениот син му го дадоа името Симеон.

-Бог не благослови денес со нов член на семејството. Храбрата мајка на свет ја донесе нашта љубов Симеон, напиша Никола на Инстаграм.

Најнови вести

Коронавирус