четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 124
home Познати

ФОТО: Се породи познатата холивудска актерка

ФОТО: Се породи познатата холивудска актерка

Кејт Хадсон и нејзиното момче Дени Фуџикава станаа родители на нивното прво дете, односно ќерка.

За име на ќерката го одбраа Рани Роуз Хадсон Фуџикав, а актерката откри зошто го одбрале ова име.

„Ја крстивме ќерката по нејзиниот дедо, Рон Фуџикав. Рон беше прекрасен човек и на сите ни недостига“, објасни Кејт.

Исто така актерката сподели и емотивна порака.

-Сите сме добро и сите сме среќни. Благодарам на семјствата кои ни праќаат љубов, напиша Хадсон.

Локални избори 2021