недела, 19. септември 2021. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Познати

ФОТО: Се ожени еден од најпознатите македонски фудбалери- ова е неговата избраничка

ФОТО: Се ожени еден од најпознатите македонски фудбалери- ова е неговата избраничка

Познатиот фудбалер Стефан Ристовски, кој ги брани боите на нашата репрезентација и фудбалерот на Спортинг од Лисабон рипна во тавче.

Тој пред најблиските пријатели вчеравечер во познат скопски ресторан ја запроси својата девојка Андреа Милковска со која е веќе долги години во љубовна врска.

На интимниот момент присуствувале само блиските нивни пријатели, а како што успеавме да дознаме, фудбалерот сакал ова да помине без медиумска помпа, пишува порталот Убавина и здравје.

Најнови вести

Коронавирус