четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 1
home Познати

ФОТО: Се ожени еден од најпосакуваните актери

ФОТО: Се ожени еден од најпосакуваните актери

Британскиот актер прв пат стапна на „лудиот камен“ со својата долгогодишна партнерка, шведската продуцентка Ана Еберштајн.

Актерот Хју Грант (57) се ожени со својата партнерка со која има три деца.

Парот судбоносното „ДА“ го изговорил во Лондон во кругот на семејството и пријателите.

Актерот за овој ден одбрал да носи темно одело со сина кошула и тегет вратоврска, додека невестата носела светло сина кошула и бело здолниште.

 

Коронавирус