вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 163
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

ФОТО: „Се гледаме догодина“ – Тамара Тодевска се поздрави со фановите

ФОТО: „Се гледаме догодина“ – Тамара Тодевска се поздрави со фановите

Пејачката Тмара Тодевска е бремена со своето второ дете за кое заедно со нејзиниот сопруг открија дека е момче и дека ќе се вика Дарен.

Иако беше многу активна на професионален план, Тмара одлучи да си даде одишка и да замине на трудничко боледување, со цел целосно да се посвети на своето семејство и нивниот нов член.

Таа на својот Инстаграм профил сподели порака преку која сите свои фанови ги известува дека ќе продолжи со работа од следната година.

„Со Тијана Дапчевиќ имавме прекрасна вечер во Кочани. Ви благодарам на сите. Кончено од денес можам да кажам дека сум на трудничко боледување. Се гледаме догодина, здравје“, напиша Тамара на „Инстаграм“.

Коронавирус