четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 125
home Познати

ФОТО: Саша Поповиќ со круна на глава, еве како изгледаа со Сузана на денот на венчавката

ФОТО: Саша Поповиќ со круна на глава, еве како изгледаа со Сузана на денот на венчавката

Поранешниот сопственик на Гранд, а сегашен директор Саша Поповиќ во 1998 година се ожени со Сузана Јовановиќ со која и денес е во складен брак.

На Инстаграм е објавена фотографија од нивната венчавка. Сузана и Саша се со црквени круни на главите.

Од првиот брак Сузана го има синот Даниел (33), а со Поповиќ ја има ќерката Александра (22) која ја родила една година по склучувањето на бракот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @foto.nostalgija

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија