понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 142
home Познати

ФОТО: Руски магазин напиша вест за Колинда, Хрватите во неверување – што ќе каже на ова претседателката

ФОТО: Руски магазин напиша вест за Колинда, Хрватите во неверување – што ќе каже на ова претседателката

После Светското фудбалско првенство во Русија, Колинда Грабар Китаровиќ става вистинска ѕвезда во таа земја.

Така руското издание на „Hello” објави приказна за Колинда со фотографија од нејзе во хрватски дрес во ВИП ложата.

„Ах, каква девојка“, стои во насловот на текстот, додека под него пишува „дека е едната од оние луѓе кои ќе го променат светот“.

„За време на светското првенство стана мега ѕвезда, иако само навиваше за својата репрезентација“, пишуваат Русите.

„И можеби Франција го освои првенството, но хрватската претседателка ги освои срцата“ заклучиле Русите во приказната за Колинда.

loading...

Најнови вести