сабота, 27. февруари 2021. Вести денес: 104
home Познати

ФОТО: Романтичен гест- Пандев јавно ѝ го честиташе роденденот на сопругата

ФОТО: Романтичен гест- Пандев јавно ѝ го честиташе роденденот на сопругата

Македонскиот фудбалски репрезентативец Горан Пандев не е многу активен на социјалните мрежи, но неретко знае да сподели некоја фотографија од своето семејство.

Тој се одлучи за романтична објава по повод роденденот на неговата сопруга.

Пандев сподели заедничка фотографија до сопругата Надица, а во опис напиша: Среќен роденден љубов моја“.

Горан и Надица се венчаа во 2009 година во Струмица, плод на нивната љубов се трите деца – Филип, Ана и Софија.

Коронавирус