вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 67
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Познати

ФОТО: Романа Паниќ пристигна во Србија

ФОТО: Романа Паниќ пристигна во Србија

Пејачката Романа Паниќ на 1 август излезе од затвор во кој беше од 25 јуни поради ограбување на банкомати во Брезбејн, Австралија.

По излегувањето од затвор, Паниќ беше од центар за мигранти и чекаше да биде депортирана за Србија. Паниќ пристигна во Белград.

Пејачката се огласи преку социјалните мрежи објавувајќи фотографии од Белград.

-Каде и да кренам тој град ме следи, Белград мој кај себе ме врати, напиша пејачката.

Потсетуваме, пејачката и нејзиното момче Филип беа уапсени во Бребејн поради ограбување на банкомати. Според австралиските закони, пејачката и момчето мора да го вратат долгот 22 ипол илјади евра или штетата ќе ја надополнат со работа.