недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 90
home Познати

ФОТО: Првата дама на Франција импресионира, капут кој ќе го посака секоја жена

ФОТО: Првата дама на Франција импресионира, капут кој ќе го посака секоја жена

Брижит Макрон во друштво на својот сопруг, претседателот на Франција, Емануел Макрон оддаде почит на жртвите во терористичкиот напад на францускиот сатиричен магазин „Шарли Ебдо“.

За овој настан таа избра елегантен стајлинг носејќи капут со двојни копчиња, бела кошула и тесни пантолони.

Брижит повторно покажа дека е верна на класичните капути кои ја следат линијата на телото и имаат должина до колена.

ЕУРО 2020

Македонија