четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 163
Во живо

ВО ЖИВО: Мицкоски на средба со граѓани во Радовиш

home Познати

ФОТО: Првата дама на Франција им одржа модна лекција на сите жени – ги облече овие чизми

ФОТО: Првата дама на Франција им одржа модна лекција на сите жени – ги облече овие чизми

Сопругата на францускиот претседател, Брижит Макрон заедно со сопругт присуствуваше на церемонијата во чест на жртвите од тероризмот, во Париз.

Првата дама за оваа прилика се  одлучила за моден избор со кој им одржа лекција на сите жени.

Целокупниот стил Брижит го заокружила со црна боја, која ја истенчува фигурата, а тесните фармерки ги искомбинирала со високи потпетици кои ги издолжуваат нозете.

Оваа комбинација е совршена за на работа и лежерни прилики.

Најнови вести

Локални избори 2021