вторник, 28. март 2023. Вести денес: 56
home Познати

ФОТО: Принцот Џорџ наполни 7 години, ова се сликите кои ги објави Кејт Мидлтон

Фотографиите како и досега ги снимила Кејт Мидлтон.
ФОТО: Принцот Џорџ наполни 7 години, ова се сликите кои ги објави Кејт Мидлтон

Војводата и војвотката од Кембриџ објавиле две нови фотографии од принцот Џорџ, а со цел одбележување на неговиот седми роденден.

Фотографиите, се објавени во пресрет на неговиот родендено кој беше вчера на 22 јули, а направени се од неговата мајка, Кејт Мидлтон.

-Војводата и војвотката од Кембриџ се пресреќни што можат да споделат две нови фотографии од принцот Џорџ пред неговиот седми роденден, се наведува во соопштението.

loading...

Најнови вести