среда, 4. август 2021. Вести денес: 162
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Познати

ФОТО: Принцот Џорџ го прославува 6 роденден, објавени нови фотографии

ФОТО: Принцот Џорџ го прославува 6 роденден, објавени нови фотографии

Кенсингтонската палата објави три нови фотографии од принцот Џорџ кој денес го прославува шестиот роденден.

Фотографиите се снимени во дворот на палатата од неговата мајка, војвотката Кејт Мидлтон, по што се објавени на официјалните Твитер профил на палатата.

-Среќен роденден, одличен избор на маица, напишаа од фудбалската репрезентација на Англија.

 

Коронавирус