понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 155
home Познати

ФОТО: Предизвикот го прифатија и македонските ѕвезди, но еден од нив ги збуни сите- можете ли да погодите за кого се работи?

ФОТО: Предизвикот го прифатија и македонските ѕвезди, но еден од нив ги збуни сите- можете ли да погодите за кого се работи?

На социјалните мрежи има нов предизвик: Постирај фотографија како изгледаш денес и како си изгледал пред десет години, па покрај светските ѕвезди фотографии од себе си објавуваа и нашите ѕвезди.

Предизвикот го прифатија неколку наши познати лица а еден кој навистина ги збуни сите, и скоро никој не можеше да го препознаа беше Влатко Лозановски.

Фотографијата како што напишал му е не од пред 10 туку од пред 15 години, некаде од училишните денови, а на неа денешната поп ѕвезда е речиси непрепознатлив.

 

View this post on Instagram

 

#15yearschallenge yeaaah 🤟🤟🤟

A post shared by 𝐋𝐎𝐙𝐀𝐍𝐎 (@vlatkolozanoski) on

Коронавирус