петок, 4. декември 2020. Вести денес: 33
home Познати

ФОТО: Пред несреќата Буштур бил на вечера со Ален Исламовиќ

ФОТО: Пред несреќата Буштур бил на вечера со Ален Исламовиќ

Македонската кошаркарка легенда, Благоја Георгиевски – Буштур пред тешката сообраќајка во која го загуби животот случена синоќа, бил на вечера со популарниот босански пејач на „Бјело Дугме“ и „Дивље јагоде“ Ален Исламовиќ.

-Утринава во сообраќајна несреќа во Скопје загина легендарниот кошаркар Благоја Георгиевски – Буштур. Минатата вечер бевме заедно на вечера. Нека му е вечна слава и големо и искрено сочувство на неговото семејство, пријателите и љубителите на македонската кошарка. Вечно ќе бидеш во нашите срца Благоја“, напиша пејачот на својот Фејсбук профил.

Коронавирус