четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 103
home Познати

ФОТО: Пред 8 години беше вистинска ѕвезда на Мундијалот, ќе се разочарате како денес изгледа Лариса Рикелме

ФОТО: Пред 8 години беше вистинска ѕвезда на Мундијалот, ќе се разочарате како денес изгледа Лариса Рикелме

Пред 8 години на Светското првенство кое се одржа во Јужна Африка сите очи покрај во фудбалерите, беа вперечи и во навивачката на Парагвај која се прослави со бујните гради кои и служеа како држач за мобилниот телефон.

И овој Мундијал во Русија не поминува без потсетување на Лариса Рикелме.

За жал на многумина, „навивачката“ кариера на оваа згодна бринета е завршена, а таа денес е целосно посветена на децата, сопругот и семејството.

Себеси се претставува како модна блогерка и актерка, а еве како изгледа по осум години.

 

Qatar 2022