сабота, 6. март 2021. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Пред 25 години го освои светот со филмот „Бегство од Шошенк“, еве како изгледа денес познатиот актер

ФОТО: Пред 25 години го освои светот со филмот „Бегство од Шошенк“, еве како изгледа денес познатиот актер

Лубителите на филмот сигурно се сеќаваат на остварувањето од 1994 година „Бегство од Шошенк“, филм кој минатата година беше прогласен за најдобар во изминатите 30 години, со главни улоги Морган Фримен и Тим Робинс.

Филмот говори за приказната на Енди Дуфрен (Тим Робинс), банкар кој поминал 19 години во затвор за убиство на својата жена и нејзиниот љубовник и покрај тоа што се изјасни за невин. За време на престојот во затвор, се спријателува со Елисон Бојд Рединг (Морган Фримен), а е под заштита и на затворските чувари бидејќи управителот на Шошенк го користи за перење пари.

Робинс денес има 60 години и натаму е активен актер, а како изгледа погледнете во продолжение.

Најнови вести

Коронавирус