петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 212
home Познати

ФОТО: Познатиот турски актер се пресели во САД и работи како камионџија!

ФОТО: Познатиот турски актер се пресели во САД и работи како камионџија!

Турската серија „Кога лисијата паѓаат“ своевремено беше хит во Македонија, а сега љубителите на турските драми имаат можност репризно да ја гледаат, овој пат на телевизија Алфа.

Актерот Толга Карел кој го игра ликот на лошиот Огуз во 2006 година се прослави со оваа улога.

Тој денес има 42 години, се откажа од актерството, живее во Америка со втората сопруга и двете деца, а по професија е камионџија.

Рабирливо, денес изгледа поинаку, побелен и проќелавен, а ова се неговите приватни фотографии на Инстаграм:

Најнови вести

Коронавирус