сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Познатата скопска старлета се забавува со ѕвездата на Барселона?!

ФОТО: Познатата скопска старлета се забавува со ѕвездата на Барселона?!

Познатата скопска старлета Драгана Спасовска, која живее во Дубаи на својот профил објави фотографија на која позира во друштво на фудбалерот на Барселона и француски репрезентативац Усмане Дембеле.

– Дембеле е срце, прекрасен човек и многу воспитан. Поминавме преубаво неколку дена, се забавувавме и верувам дека долго ќе ги памети тие денови. Речиси секој ден сум во комуникација со него, ми испраќа пораки, баш пред два дена и ме покани да го посетам во Франција, вели Спасовска за 1 ТВ.

Усмане Дембеле минатото лето во тој момент стана најскапиот играч во историјата на Барселона, откако го доведе од Борусија Дортмунд за 115 милиони евра. Дембеле кратко го држеше рекордот, откако Барселона веднаш потоа го доведе Филипе Кутињо за 125 милиони евра.

Барселона ја постави откупната клаузула за Дембеле на 400 милиони евра.

stay cool live your life trust yourself

A post shared by Dragana Spasovska (@spasovskadragana) on

@nikolecollection best in Bulgaria yalla ????❤❤???

A post shared by Dragana Spasovska (@spasovskadragana) on

Morning

A post shared by Dragana Spasovska (@spasovskadragana) on

@ya_omri_swimwear in love

A post shared by Dragana Spasovska (@spasovskadragana) on

Коронавирус