сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Познатата актерка објави дека е бремена на 47 години, па ги шокираше фановите со вистината

ФОТО: Познатата актерка објави дека е бремена на 47 години, па ги шокираше фановите со вистината

Американската актерка Моника Потер објави дека е бремена и ќе роди четврто дете, беше веста што ја сподели актерката.

Актерката има 47 години, но тоа не и пречи да се радува на бременоста и на социјалните мрежи да објави фотографија.

Но, веднаш по радосната објава следуваше шок. Моника Потер објави дека боледува од ретка стомачна болест, не е бремена, туку само сакала да го привлече вниманието на јавноста и да им даде поддршка на сите кои боледуваат од истата болест.

I have something to share…

A post shared by Monica Potter (@monicapottergram) on

Ова предизвика уште поголема лавина од реакции на социјалните мрежи каде и честитата на храброста на актерката, а болните од ретката форма на колитис и се заблагодарија.

Најнови вести

Коронавирус