среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Позната актерка ненадејно почина на 47-годишна возраст- зад себе остави три малолетни деца, најстарото има само 9 години

ФОТО: Позната актерка ненадејно почина на 47-годишна возраст- зад себе остави три малолетни деца, најстарото има само 9 години

Актерката Лиза Мартинек ненадејно почина на 47-годишна возраст во Италија.

Тоа го потврдил адвокатот на семејството за германската новинска агенција.

И натаму не се познати причините за смртта на оваа актерка, која била позната во Германија и играла во многу серии и филмови.

Таа пред неколку дена прославија 10-годишнина од бракот со Џулио Ричарели. Од 2010 до 2015, Мартинек доби три деца: Ела (9), Карла (7) и Лука (4). Поради бракот, таа често минувала од своето време во Италија.

Коронавирус