петок, 24. септември 2021. Вести денес: 134
home Познати

ФОТО: Познат актер истетовирал погрешно име на раката, фановите веднаш реагирале

ФОТО: Познат актер истетовирал погрешно име на раката, фановите веднаш реагирале

Актерот Орландо Блум (43) тетоважата му ја посветил на синот Флин и го истетовирал неговото име со буквите од Морзеова азбука, но дошло до грешка.

Наместо “Flynn“, на раката пишувало „Frynn“. Фановите ја забележале грешката и веднаш реагирале, а актерот ја уважил нивната замерка и ја исправил грешката.

Tattoo мајсторот рекол дека направената грешка ќе биде исправена, а веднаш по корекцијата актерот се пофалил на Инстаграм со тетоважа без грешка. Исто така, се пофалил и со нова на другата рака, која ја посветил на неговото куче кое загинало во 2016-та година после долга борба со болеста.

„За среќа знам да спелувам Сиди. Засекогаш мое момче“, напишал Блум.

Набрзо и неговиот tattoo мајстор се пошегувал дека животот сега е вратен во нормала.

Коронавирус