петок, 3. јули 2020. Вести денес: 119
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Познати

ФОТО: Пожар во семејниот дом на Синан Сакиќ

ФОТО: Пожар во семејниот дом на Синан Сакиќ

Во домот на семејството Сакиќ во Лозница, рано утринава избил пожар во кој за среќа никој не е повреден бидејќи куќата била празна, јавува српски „Блиц“.

Куќата е на име на вдовицата на починатиот пејач Синан Сакиќ, Сабина.

Целиот кров на куќата бил во пламен, а потоа пожарот почнал да се шири и на останатиот дел од куќата.

Откако дознала што се случува Сабина веднаш дошла на лице место и во моментов разговара со полицијата.

Парламентарни избори 2020