среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 69
home Познати

ФОТО: Последни моменти од болницата каде се лекуваше- Карлеуша објави како навистина изгледала нејзината мајка пред смртта

ФОТО: Последни моменти од болницата каде се лекуваше- Карлеуша објави како навистина изгледала нејзината мајка пред смртта

Јелена Карлеуша никако да ги заборави спомените од својата прерано почината мајка Дивна Карлеуша.

И еден месец по ненадејната смрт на радио водителката Дивна Карлеуша нејзината ќерка постојано споделува со фановите различни спомени од нејзината приватна архива.

Овој пат таа сподели видео од последните болнички денови на Дивна на кое таа е легната во кревет и мавта кон камерата на својата ќерка.

Инаку Дивна три години се бореше со ракот на белите дробови, а Јелена секаде се обиде да и овозможи лекување, како во Турција, Холандија и Данска каде го бараше спасот од оваа болест.

Коронавирус