среда, 21. април 2021. Вести денес: 170
home Познати

ФОТО: Последна фотографија од српскиот рапер неколку минути пред смртта

ФОТО: Последна фотографија од српскиот рапер неколку минути пред смртта

Славниот рапер Далибор Андонов Гру почина во страшна несреќа на вода во Земун, а со него за време на несреќата биле и неговите пријатели кои се обидувале да го спасат од водата.

Пријател на раперот кој зад себе остави сопруга и два сина, сподели фотографија која е воедно и последната фотографија од раперот.

Според наодите од обдукцијата, Гру починал по давење во вода, откако силниот ветер неколку пати го кренал и го враќал во вода, а тој при ударите се здобил со скршеница на кичмата која била фатална.

Познатиот српски рапер ќе биде погребан во четврток во 14 часот и 30 минути.

Најнови вести

Коронавирус