сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 60
home Познати

ФОТО: Порасна ќерката на Барак Обама- објавени фотографии од нејзината матура

ФОТО: Порасна ќерката на Барак Обама- објавени фотографии од нејзината матура

Помалата ќерка на Барак и Мишел Обама, Саша Обама, веќе има 17 години, а фотографиите од нејзината матурска забава го преплавија интернетот.

Никој не може да поверува колку бргу пораснала и дека таа е истото она девојче кое на возраст од осум години дојде да живее во Белата куќа со своите родители и постарата сестра Малија.

Фотографиите беа објавени на „Твитер“ од страна на роднината на матурскиот придружник на Саша.

Таа наесен треба да оди на факултет, но сè уште не се знае кој го избрала. Нејзината сестра Малија студира на „Харвард“.

Коронавирус