вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 172
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Познати

ФОТО: Поранешниот на Ана Кораќ има нова девојка иста како неа, за се е виновна сестрата на Луна Џогани

ФОТО: Поранешниот на Ана Кораќ има нова девојка иста како неа, за се е виновна сестрата на Луна Џогани

Давид Драгојевиќ, поранешното момче на српската старлета Ана Кораќ има нова девојка. Дел од српските медиуми јавуваат дека Давид наводно е во врска со извесна Ирена Дробац.

Парот се запознал преку сестраѕта на Луна Џогани, Нина. Нина е во врска со братот на Ирена и токму таа ги запознала.

-Давид Ирена ја запознал преку Нина. Нина е добра со неа бидејќи е во врска со нејзиниот брат. Не ги знам сите детали, но знам дека се во врска. Не знам дали е сериозна врска или нешто друго, вели извор.

Медиумите пишуваат дека новата девојка многу личи на поранешната на Давид, Ана Кораќ. Според фотографиите објавени на Инстаграм, Ирена има мачји очи како Ана, а секако тука се и силиконските гради.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🔥 Ana Korać🔥 (@ana_korac)

Најнови вести