понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 154
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

ФОТО: Популарната пејачка со бомбастичниот изглед ја разгоре машката фантазија

ФОТО: Популарната пејачка со бомбастичниот изглед ја разгоре машката фантазија
Foto: Tanjug/AP

Една од најпопуларните пејачки на денешницата, Тејлор Сфивт наполни 30 години, а својот јубилеен роденден го прослави на сцената на музичкиот настан „ Z100’s iHeartRadio Jingle Ball“, кој што се одржа во Месисон Сквер Гарден во ЊуЈорк.

Foto: Tanjug/AP

Пејачката на себе носеше кратко здолниште, како и чизми, при што со својот изглег ги воодушеви присутните како и своите фанови ширум светот.

Foto: Tanjug/AP

Тоа секако беше уште еден нејзин настап за памтење, а Тејлор вистински блесна на сцената.

Foto: Tanjug/AP

Популарната пејачка по повод својот роденден добила и голема торта која што ја краселе лица на мечка и на нејзе пишувало „сереќен роденден, Тејлор“. Инаку, Пејачката за потребите на филмот „Cats“ („Мачки“), во кој што ја глуми Идрис Елба, отпеа и една песна.

Foto: Tanjug/AP

Еве како изгледаше тортата:

Foto: Profimedia/AFP