вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: По 18 години врска, Трајче и Кате од групата „Соната“ стапија во брак – очекуваат и принова

ФОТО: По 18 години врска, Трајче и Кате од групата „Соната“ стапија во брак – очекуваат и принова

Катерина Брезева и Трајче Бондиков од фолк групата „Соната“ по 18 години врска стапија во брак.

Убавата пејачка стана невеста, а за некој месец ќе стане и мајка. Кате сега е во осмиот месец од бременоста, која умешно ја криеше од јавноста.

Убавата вест двојката ја сподели на сопцијалните мрежи. Честитки!

Коронавирус