четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 100
home Познати

ФОТО: Перо Антиќ остана без Ферарито

ФОТО: Перо Антиќ остана без Ферарито

Пајак на Паркинзи Општина Центар (ПОЦ) му го собра „ферарито“ на поранешниот кошаркар и претседател на КФМ, Перо Антиќ, кој непрописно го паркирал пред седиштето на федерацијата.

За паркирањето во Фејсбук групата „Ѕид на сообраќајниот срам“ реагираа граѓани, а набргу со коментари се огласи и градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ, кој постираше и фотографии како пајак го собира возилото на Антиќ.

Извор: plusinfo.mk

Локални избори 2021