вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Пејачот во кафеана го прослави раѓањето на наследникот- откри како ќе се вика неговиот син

ФОТО: Пејачот во кафеана го прослави раѓањето на наследникот- откри како ќе се вика неговиот син

Марија Булат, сопругата на пејачот Марко Булат, се породила синоќа и на свет донела момче. Парот наследникот го крстил Сава.

Пејачот во кафеана го прославил неговото раѓање.

„Вечерва околу 21:21 го родив мојот Саво. Реков дека нема да бидам патетична кога ќе дојде овој момент, но би врескала од среќа за цел свет да слушне. Беа долги овие девет месеци прошарани со среќа, грижа, треперење, понекогаш и страв…истуркавме хеојски, но знам дека без некои луѓе тоа не би било можно…Ѝ благодарам на мојата мајка за која и сега не знам од каде собираше сила да ми се најде во секој момент, на мојата Софија и Доротеа кои ме веселеа кога ќе паднев, му благодарам на Марко…херојски го издржа ова“, напишала Марија.

Булат на својот Инстаграм профил исто така ѝ се заблагодарил на сопругата.

Коронавирус