среда, 8. јули 2020. Вести денес: 260
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Познати

ФОТО: Пејачот Нино Величковски го прослави 66. роденден

ФОТО: Пејачот Нино Величковски го прослави 66. роденден

Познатиот македонски пејач, Нино Величковски наполни 66 години.

Тој роденденот го прослави во кругот на своите најблиски, односно со сопругата, ќерката, зетот како и со неговите четири внуци.

Нино на социјалните мрежи објави фотографии од семејната прослава, а се разбира на која тој беше глвната личност.

Парламентарни избори 2020