сабота, 26. ноември 2022. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Папата повторно лајкна провокативна фотографија

ФОТО: Папата повторно лајкна провокативна фотографија

Моделот Марго Фокс се пофали дека добила лајк од Папата Франциск.

– Папата ме лајкна, тоа значи дека ќе одам во рајот, напиша таа на Твитер откако сподели фотографија со неговиот лајк.

Ова е вторпат некој да лајкне разголен модел од официјалниот Инстаграм-профил на папата. За тоа како се случил првиот лајк на провокативна фотографија од бразилски модел, Ватикан отвори и истрага.

Извор: РЕПОРТЕР

Најнови вести

Коронавирус