сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 79
home Познати

Фото: Овие бикини ќе ги „загреат“ мажите

Фото: Овие бикини ќе ги „загреат“ мажите

Судејќи според Instagram, имаме нов тренд за летото, барем кога станува збор за бикини. Underboob бикините, покрај жените, ќе бидат омилен тренд за мажите, бидејќи тие откриваат дел од женските гради.

Иако може да мислите дека многумина ќе ве осудат дека сте ја одбрале погрешна големина, не грижете се, овие скромни бикини изгледаат одлично.

Во прилог на underboob бикини, исто така, може да купите underboob костими.  Со бикините обично доаѓаат  гаќички со висок струк или со ремени, ако сте навистина храбри.

Оваа сезона се модерни светли бои кои совршено ќе го истакнат вашиот тен, а она што е сè уште модерно е животински „принт“-апликации.

Она на што треба да се обрне внимание се ненадејни движења, особено кога ќе излегувате од базенот. Многу познати личности полудеа за овој тренд, меѓу нив и Рита Ора.

Можете исто така да изберете едноставни, обични црни бикини, така што ништо друго не може да го одвлече вниманиете од вашите гради.

Underboob бикини не се препорачуваат за жени со мали гради.

 

 

View this post on Instagram

 

Sunday’s ? @fashionnova

A post shared by Sierra Skye (@sierraaaskyee) on

Коронавирус