петок, 4. декември 2020. Вести денес: 139
home Познати

ФОТО: Оваа Србинка е најубавата кошаркарка во светот

ФОТО: Оваа Србинка е најубавата кошаркарка во светот

Јелена Тодоровиќ прогласена е за најубава кошаркарка во светот, пишуват српските медиуми. Претходно титулата за најубава кошаркарка ја држеше Хрватката Антонија Мишура.

View this post on Instagram

Basketball fever ? ? #worldcup ??

A post shared by ?????? ????????? (@jelcek) on

Тодоровиќ со години живее во Австралија,а од Србија се иселиле за време на бомбардирањата на НАТО во 199 9 година, кога имала само 7 години.

View this post on Instagram

#selfie ??

A post shared by ?????? ????????? (@jelcek) on

Инаку, атрактивната кошаркарка во 2016 година беше прогласена и за Мис универзум на Австралија.

View this post on Instagram

?

A post shared by ?????? ????????? (@jelcek) on

View this post on Instagram

Last night ?

A post shared by ?????? ????????? (@jelcek) on

View this post on Instagram

????

A post shared by ?????? ????????? (@jelcek) on

View this post on Instagram

?

A post shared by ?????? ????????? (@jelcek) on

View this post on Instagram

Leto je ? #fatcheeks

A post shared by ?????? ????????? (@jelcek) on

View this post on Instagram

I can almost smell summer ??????

A post shared by ?????? ????????? (@jelcek) on

Коронавирус