недела, 31. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

ФОТО: Оваа сексапилна тенисерка повеќе мисли на Инстаграм отколку на тенис, а од овој дел на нејзиното тело мажите се наежија

ФОТО: Оваа сексапилна тенисерка повеќе мисли на Инстаграм отколку на тенис, а од овој дел на нејзиното тело мажите се наежија

На секои неколку години во светот на тенисот се појавува девојка која може да се натпреварува паралелно и на избор за мис и на теренот.

Во осумдесеттите тоа беше Габриела Сабатини, потоа Ана Курљикова, па Бушар, а сега ја имаме Ангелина Димова.

Таа има само 19 години и се пробива во врвот на ВТА листата.

 

View this post on Instagram

 

Sunday Funday 😜 – #sunday #funday #photo #miami #vibes #car #auto #sport #merc #mercedes #amg #glc63s #amg63 #63s

A post shared by Aɴɢᴇʟɪɴᴀ (@angelina_dimova) on

Украинката обожува да објавува фотографии на социјалните мрежи, а страст има кон луксузните автомобили.

Коронавирус